Муртер

Країна: Хорватія

Наші подорожі в цьому напрямку


Муртер - невеличке містечко розташоване в північно-західній частині однойменного острова Муртер в центральній частині Далмації. Острів Муртер відділений від материкової Хорватії 20 метровою протокою. Острів сполучається з материком через розвідний міст.

Зареєструйтеся за посиланням і отримайте 56 євро на Ваші подорожі.

Завдяки трьом причалам, один з яких знаходиться в місті, і два на Корнаті, Муртер є одним з центрів яхтового туризму на Адріатиці.

Історія Муртера ведеться ще від 1 століття до нашої ери, коли на березі бухти Храмина, біля підніжжя гори Градіна (хорв. Gradina), римляни побудували невеличке містечко Колентум (хорв. Colentum). Найбільшого розквіту місто зазнало в часи правління римського імператора Нерона (37-68 рр. до н.е.). Вчені вважають, що місто було пограбовано та знищено піратами в II столітті, хоча деякі вчені стверджують, що воно було зруйновано під час землетрусу.

Найпопулярніший сайт для пошуку і бронювання проживання.

Населення містечка складає трохи більше ніж 2 тисячі постійних мешканців. В туристичний сезон число мешканців виростає в кілька разів.

Місто Мутер охоплює такі об'єкти:

- Бухта Храмина з пристанню - вихід в море захищений островами Корнаті, що робить її безпечним притулком для яхт.

- Бухта Сланіца з одним з найкращих піщаних пляжів Хорватії й однойменним кемпінгом.

- Стара частина Муртера, розташована недалеко від гори Радуч.

Booking.com

Через зростання концентрації жителів Муртера, нова частина Муртера була побудована на узбережжі бухти Храмина.

Наші подорожі в цьому напрямку

29.07.2016 - 16.08.2016

Також ми ознайомились з цінами на пальне: найдешевше пальне - в Україні, а найдорожче - в Хорватії.

За день до подорожі ми почали готувати до поїздки нашого песика: зробили в ветеринара йому довідку про стан здоров'я (ветеринарна форма №1), поїхали в львівський аеропорт і поміняли цю довідку на Міжнародний ветеринарний сертифікат. Отримати міжнародний ветеринарний сертифікат можна в будь-якому прикордонному пункті пропуску, де є ветеринарна служба, але ми вирішили не губити час і оформили його заздалегідь.

Також за день до поїздки ми розіслали в AirBnb запити на проживання в Угорщині. Ми не знали скільки часу загубимо на кордоні, тому розіслали запити від кордону до Будапешта. До подорожі все було готово...

Читати далі

Найпопулярніший сайт для пошуку і бронювання проживання.
29.07.2016 - 16.08.2016

Основна туристична розвага на Муртері - це подорож на кораблику національним парком Корнати. Архіпелаг Корнати включає 140 островів і займає площу майже 320квадратих кілометрів. Він отримав свою назву від найбільшого острова - Корнат. Національний парк Корнати охоплює 89 островів і займає площу 220 квадратих кілометрів. Але наші діти не хотіли плисти на кораблі, тому ми вирішили відвідати національний парк Крка.

Читати далі

29.07.2016 - 16.08.2016

Продовжуємо розповідь про наш відпочинок на чарівному узбережжі Хорватії.

Чергових кілька днів на пляжі було цілком достатньо щоб нас знову покликала дорога, цього разу до старовинного містечка Шибеник, яке розташоване всього за 35 кілометрів від Муртера. Шибеник - найстаріше хорватське місто на Адріатиці.

Місто розташовується в мальовничій бухті, у гирлі річки Крка - на місці впадіння річки Крка в Адріатичне море.

Перша згадка про місто датована 1066 роком. Проте археологічні розкопки в фортеці Святої Анни вказують, що це місце було заселено задовго до приходу на ці землі хорватів.

Читати далі