Вроцлав

Країна: Польща

Наші подорожі в цьому напрямку


Вроцлав одне з найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. За кількістю населення це четверте місто Польщі: понад 630 тисяч.

Зареєструйтеся за посиланням і отримайте 56 євро на Ваші подорожі.

Через Вроцлав протікають п'ять річок: Одра та чотири її притоки. В місті є сто сімнадцять мостів - через те Вроцлав називають Польською Венецією.

На території міста є дванадцять островів - на острові Тумському і було засноване місто.

Найпопулярніший сайт для пошуку і бронювання проживання.

За легендою, місто було засноване чеським князем Вратіславом I (правив в 915 - 921 роках). Чеська назва міста Вратіслав (Vratislav) походить від його імені. Польська назва Wroclaw того ж походження: спочатку місто називали Wrocislaw, але з часом спростили вимову до Wroclaw.

Ще однією візитівкою Вроцлава є краснолюдки (гноми) - у Вроцлаві є більше 300 фігурок краснолюдків. У городян є декілька варіантів легенди про краснолюдків. Одні вважають, що перші гноми з'вилися саме на території Вроцлава, а вже звідти розповсюдилися по всьому світу.

Booking.com

Інші вважають, що кілька століть тому, в місті завівся всього один гном, який дуууже капостив людям. Щоб впоратися з нахабою, жителі Вроцлава звернулися за допомогою до інших гномів Нижньої Сілезії, і ті, відгукнувшись на заклик, перебралися в місто, зловили нахабного побратима і віддали його до в'язниці в горах. З тих пір люди і краснолюдки живуть разом і стежать за порядком у місті.

 

Наші подорожі в цьому напрямку

30.12.2016 - 03.01.2017

Під час нашої поїздки в Париж ми дві ночі ночували у Вроцлаві. Вечірній Вроцлав вразив нас Новорічною ілюмінацією - тоді в нас з'явилась мрія відвідати його на Новий рік. Окрім того, ми боялися замерзнути як під час поїздки в Гданськ, тому вирішили їхати кудись південніше…  

Два роки тому, ми їхали чеським перевізником “Leo Express” з Кракова в Прагу, і нам дуже сподобалась якість послуг.

А ще, “Leo Express” нараховує милі на Ваші поїздки, і надають знижки для постійних клієнтів. Так ми вже наїздили 10000 кілометрів і маєм знижку 10%. Нас дуже потішило те, що віднедавна “Leo Express” їздить зі Львова, тому ми купили в цього перевізника 4 квитки до Кракова за 55,50 євро.

Читати далі

30.12.2016 - 03.01.2017

Наступний день ми присвятили прогулянці по центральній частині Вроцлава. Для початку ми піднялися на оглядовий майданчик «Містка Каяття» (pl. Mostek Pokutnic).

Міст Каяття – це місток, на висоті 45 метрів, між двома вежами костелу Марії Магдалини. Згідно з легендою, після настання темряви, на мості з'являються привиди молодиць, які провели життя в розвагах з чоловіками, замість того, щоб піклуватися про свій будинок і дітей. Для покути, вони повинні були перетнути міст між вежами. Інша, менш оптимістична для туриста версія легенди, говорить про привиди померлих в місті мандрівників…  

Читати далі

Найпопулярніший сайт для пошуку і бронювання проживання.
30.12.2016 - 03.01.2017

На наступний день природа "згадала", що на дворі зима, і засипала Вроцлав снігом.  

Почали ми з огляду Кафедрального собору святого Івана Хрестителя. Кафедральний Собор святого Івана Хрестителя був заснований в 1000 році та є найстарішим готичним костелом Польщі. У 1037 році він був повністю зруйнований, після чого його ще не раз відновлювали. У 1945 році Собор був на 70 відсотків зруйнований радянськими військами. Впродовж 1946 - 1951 років собор ще раз відбудували.

Читати далі

11.01.2014 - 17.01.2014

Часом наше життя складається з несподіванок, які додають багато барв. Ось про одну несподіванку, яка привела нас в Париж ми Вам розповімо.

Купивши квитки на літак в Грузію (на травневі вихідні), ми потихеньку планували нашу поїздку. Наші діти займаються танцями в Sirius Dance Center. Одного дня, на початку листопада, вони нас потішили, що планується поїздка з танцювальною школою в Париж на виступ. А оскільки вони все своє довге життя, тільки й мріють про те, щоб побачити Париж, то їхати вони мусять обов’язково.  

Вартість тижневої поїздки на автобусі була 550 євро на дитину. На той час нашій молодшій доньці було лишень 8 років, тому потрібно було їхати ще й мамі. А ще в січні в нашого тата випадав ювілей, то ніяк не пасувало його залишати дома самого. Так ми вирішили їхати усі разом. Вартість на сім’ю складала 2200 євро – а це було досить дорого для нас. Ми почали шукати інші варіанти як поїхати в Париж на виступ наших дітей. Окрім цього, Париж знаходиться дуже далеко від Львова (1900 кілометрів) і такі довгі переїзди на автобусі дуже втомливі: залишався єдиний варіант - авіапереліт.

Читати далі

11.01.2014 - 17.01.2014

Париж – величезне місто: найкращий спосіб пересуватись по місту – метро і RER поїзди. Квитки на проїзд у метро можна купити в кіоску або в автоматі. Найпростіше купити квитки в автоматі, бо кіоски є не на всіх станціях плюс англійською мовою володіють далеко не всі французи...   Як правило, в автоматах можна заплатити платіжною карткою або монетами - автоматів, які приймають купюри, дуже мало. Квитки краще купляти картнетами (по 10 штук) - виходить суттєва економія. Наприклад, квиток на одноразовий проїзд в метро коштує 1,9 євро - карнет таких квитків можна купити за 14,5 євро, тобто 1,45 євро за квиток. Детальніше про всі види квитків можна прочитати тут. Перед поїздкою в Париж ознайомтеся з картою метро і RER поїздів, завантажте додаток з мапою метро на свій планшет або телефон.

Читати далі

11.01.2014 - 17.01.2014

Хотілося б сказати окремо про харчування. Продукти ми купували в звичайному супермаркеті неподалік від апартаментів, і це були далеко не найдорожчі продукти, але смак тих сирів, круасанів і вина ми запам’ятали надовго…  

Наступного дня ми поїхали у Версаль. Транспортна система міста поділена на зони. Версаль знаходиться на околиці міста: спочатку потрібно їхати метрополітеном, а потім RER С потягом до зупинки Versailles Rive Gauche. Для проїзду потрібно квиток на 1-4 зони. Схема паризького метро доволі складна – на станції, де ми мали пересідати з метро на RER ми витратили близько двадцяти хвилин на пошуки нашого напрямку…

Читати далі