Вроцлав

Країна: Польща

Вроцлав одне з найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. За кількістю населення це четверте місто Польщі: понад 630 тисяч.

Найкращий сайт пошуку проживання. Зареєструйтеся за посиланням і отримайте 42 долари на Ваші подорожі.

Через Вроцлав протікають п'ять річок: Одра та чотири її притоки. В місті є сто сімнадцять мостів - через те Вроцлав називають Польською Венецією.

Booking.com

На території міста є дванадцять островів - на острові Тумському і було засноване місто.

За легендою, місто було засноване чеським князем Вратіславом I (правив в 915 - 921 роках). Чеська назва міста Вратіслав (Vratislav) походить від його імені. Польська назва Wroclaw того ж походження: спочатку місто називали Wrocislaw, але з часом спростили вимову до Wroclaw.

Ще однією візитівкою Вроцлава є краснолюдки (гноми) - у Вроцлаві є більше 300 фігурок краснолюдків. У городян є декілька варіантів легенди про краснолюдків. Одні вважають, що перші гноми з'вилися саме на території Вроцлава, а вже звідти розповсюдилися по всьому світу.

Інші вважають, що кілька століть тому, в місті завівся всього один гном, який дуууже капостив людям. Щоб впоратися з нахабою, жителі Вроцлава звернулися за допомогою до інших гномів Нижньої Сілезії, і ті, відгукнувшись на заклик, перебралися в місто, зловили нахабного побратима і віддали його до в'язниці в горах. З тих пір люди і краснолюдки живуть разом і стежать за порядком у місті.