Гданськ

Країна: Польща

Гданськ (пол. Gdansk, нім. Danzig) - портове місто на Балтійському узбережжі Польщі. При відносно невеликій кількості населення (460 тисяч), Гданськ, займає доволі велику площу - 261 квадратний кілометр. Це зумовлено тим, що в межі міста включили містечка, які знаходились поряд: Wrzeszcz, Oliwa, Osowa, Zabianka і т.д. Крім того, разом із Гдинею і Сопотом, Гданськ утворює міську агломерацію - так зване, Тримісто.

Найкращий сайт пошуку проживання. Зареєструйтеся за посиланням і отримайте 42 долари на Ваші подорожі.

Центральна частина міста розташована на берегах річки Мотлави. В межах міста Мотлава впадає у Віслу, яка в свою чергу впадає в Гданську затоку.

Booking.com

Перша згадка про Гданськ датована 997 роком. Хоча, згідно з археологічними розкопками, слов'янські поселення на території сучасного Гданська існували ще в середині першого тисячоліття. Більші ніж тисячолітня історія сформувала теперішній вигляд міста.

Під час Другої світової війни Старе Місто було зруйноване на 90 відсотків. Але впродовж 1950 - 1960-х років Гданськ було відбудовано повністю, що дозволяє любуватись цим чудовим містом в наш час.

Оскільки близько 80% світових покладів бурштину знаходяться на побережжі Балтійського моря, то Гданськ став центром світової торгівлі бурштином - магазинчики, в яких можна купити прикраси з бурштину, розташовані по усьому місту.

Крім того, Гданськ великий промисловий центр. Зокрема в місті знаходиться найбільший в Польщі суднобудівний завод.