Ченстохова

Країна: Польща

Наші подорожі в цьому напрямку


Ченстохова (пол. Czestochowa) - місто в Сілезькому воєводстві над річкою Варта.

Місто Ченстохова утворилося 19 серпня 1926 року внаслідок злиття двох населених пунктів: Старої Ченстохови й Ченстохувки. Стара Ченстохова була заснована між 1370 і 1377 роком і була королівським містом Польського Королівства.

Зареєструйтеся за посиланням і отримайте 56 євро на Ваші подорожі.

Є кілька версій походження назви міста. Одна з версій каже, що назва міста походить від злиття двох слів: часто (пол. czesto) і приховати (пол. chowac). Коли мандрівники наближались до міста, то місто багаторазово з'являлося перед їхніми очима і ховалося за навколишні пагорби - от вони й назвали місто Ченстохова. Згідно з іншою легендою, назва Ченстохова походить від імені засновника першого поселення Ченстоха (пол. Czestoch).

Найпопулярніший сайт для пошуку і бронювання проживання.

Місто відоме перш за все костелом і монастирем на Ясній Горі з іконою Матері Божої Ченстоховської.

За переказами цю ікону написав євангеліст Лука на дошках від стола Святого Сімейства. В 326 році Свята Олена отримала цю ікону в дар від християн в Єрусалимі. В другій половині ХІІІ століття король Лев, син короля Данила, привіз цю ікону в Белз і розмістив в Белзькому замку - ікону стали називати Белзькою іконою Божою Матері.

В другій половині ХІV століття сілезький князь Владислав Опольський перевіз ікону до Львова, а потім у 1382 році - до монастиря на Ясній Горі й передав її під опіку прибулим з Угорщини шістнадцятьом отцям-паулінам. З того часу ікона називається іконою Ченстоховської Богородиці.

Booking.com

Наші подорожі в цьому напрямку

26.05.2017 - 28.05.2017

Після того як наша молодша доня не змогла поїхати з нами в Сандомир виникла потреба ще однієї поїздки в Польщу, щоб "прокатати" візу. Одним з факторів нашого вибору було те, щоб в це місто можна було легко доїхати залізницею, щоб уникнути величезних черг на митниці. І першим містом про яке ми подумали, була Ченстохова - духовна столиця Польщі.

За місяць до подорожі ми забронювали на Booking дві ночі в чудових апартаментах за 300 польських злотих, але якщо врахувати 10% знижки для Genius користувачів та 10 євро, яких нам повернув Booking за попередній відгук, заплатили всього 246 польських злотих...  

Читати далі

Найпопулярніший сайт для пошуку і бронювання проживання.