Прага

Країна: Чехія

Прага - столиця та найбільше місто Чехії. Місто розкинулось на берегах Влтави.

Найкращий сайт пошуку проживання. Зареєструйтеся за посиланням і отримайте 42 долари на Ваші подорожі.

За легендою, створення Праги пов'язують з чеською герцогинею Лібушою і її чоловіком Пржемислом. В Лібуші було видіння і вона почала говорити: "Там далеко, куди можна дійти за день, посеред лісу є висока гора, що обривається до великої ріки. Коли прийдете туди то побачите чоловіка, що тесатиме з дерева поріг для свого дому. Ото від того порога і місто назвіть Прага. І тоді всі, навіть королі, схилятимуть голови перед цим містом. І це буде найбільше і найважливіше місто нашої землі і всі інші будуть йому коритись, бо там сидітиме король. І місцевість навколо того міста буде пупом нашого народу. Бачу місто велике, слава якого сягне зір на небі.". Пржемисл послав людей і вони знайшли це місце. На чеській мові поріг práh, тому місто назвали Прага.

Booking.com

Найдавніший замок на території Праги, Празький град, було збудовано в кінці 9 століття  на лівому березі Влтави.

Інший Празький замок, Вишеград, було збудовано в 10 столітті на правому березі Влтави.

Найбільшого розквіту місто зазнало в 14 столітті, за правління Карла IV. Карл IV зробив Прагу столицею Священної Римської імперії. В той час побудували кам'яний міст через Влтаву (Карлів міст), збудували Нове Місто на правому березі Влтави, почали будувати Собор Святого Віта, заснували Карлів Університет.

За тисячу років свого існування Прага перетворилася з селища в місто, що тягнеться від Празького граду на півночі до форту Вишеград на півдні. Зараз в місті проживає 1,26 мільйона людей.

Починаючи з 1992 року, історичний центр Праги включений в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Прага є одним з найбільш відвідуваних туристичних місць світу - щорічно Прагу відвідує більше ніж 6,4 мільйона туристів.

Наші подорожі в цьому напрямку

Краків і Прага - весняна подорож з друзями! (Частина 1)

25.00.2015 - 02.00.2015

Два королівські міста відвідати легко.

Читати далі

Краків і Прага - весняна подорож з друзями! (Частина 3)

25.00.2015 - 02.00.2015

Дино-парк, Вишеград і чеське пиво.

Читати далі